3 Nisan 2017 Pazartesi

Death Note - Bir Başka Defter - Los Angeles BB Cinayetleri / Kitap Yorumu

  Öh , Başlık bayağı uzun oldu..Kitabın adı birazcık,çok azıcık uzun olsa da sayfa sayısı az.Merak etmeyin bir solukta bitecek türden :')


Kitabın tanıtımı şu şekilde ;
  ''Los Angeles bir dizi seri cinayete sahne oluyor. Ünlü dedektif  L, BB Cinayetleri olarak anılan ve belli bir düzen doğrultusunda işlenen bu karmaşık cinayet vakalarını çözmek için iş başında ve Naomi isminde bir eski FBI ajanı da bu tüyler ürpertici cinayetlerin çözülmesi için L’ye yardım ediyor.
Ve Death Note’dan alışkın olduğunuz üzere, ne hiçbir şey göründüğü gibi ne de işler giderek kolaylaşıyor.
Death Note Bir Başka Defter, heyecan dolu bir polisiye
.''

-D&R ve İdefix üzerinden satın alabilirsiniz-


  Olaylar M yani Mello tarafından anlatılıyor.L'in daha önceden Mello'ya anlattığı bir olay hakkında..
Kira olayından birkaç yıl önce..

FBI 'ın bile üzerinde durmadığı bir konu hakkında L neden bu kadar ilgileniyor? Aslında çok tanıdık olan o kişi kim?Olayların arkasındaki hikaye ne? Yavaş yavaş bunlar anlatılıyor.Yani L'in geçmişiyle ilgili biraz daha bilgi edinmiş oluyoruz..

  İlk başta anlatım tarzından dolayı basit gelmişti.Büyük bir beklentim yoktu.Basit başladı ama soru işaretleri arttıkça ve yapboz parçaları yerleştikçe -en azından biz öyle sanıyorduk bazı şeyleri- zevk almaya başladım.Her şey iyi güzeldi de sonuna gelince işler değişti..Olayların asıl yüzü ortaya çıktı.Tamam bu bir kitap için normal..Ama amaa.....Kandırılmış hissediyorum...Baştaki basit kandırmacaya inandıktan sonra sonda asıl yüz ortaya çıkınca o cümleyi okuduğumdaki yüz ifadem.....Öhö bayağı şaşırdım,beklemiyordum..Tamam,bir şeyler olacaktı ama bu kadar etkilenmeyecektim..

Ne yaptınız yazar bey ?!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tasarım: Moka