17 Ocak 2018 Çarşamba

Rüyalar ~~

  Geçen yılın başlarıydı.Bir süre çok ilginç rüyalar gördüm,film ya da kitap kurgusu gibi.İzlediklerimden,okuduklarımdan etkilenmişimdir,bilinçaltının etkisidir diyip mesaj içerebileceklerini düşünmemiştim.Rüyalarla ilgili bir ara blog yazıları okuyordum da mesaj içeren bir rüya görmedim diye düşünüyordum.
O kurgu gibi olan rüyaların bazılarında cidden rüya içinde çok dikkat ettiğim ama anlamlandıramadığım,görmezden geldiğim ayrıntıların bir anlamı olduğunu daha geçen gün fark ettim.Rüyanın üzerinden 1 yıla yakın zaman geçmiş.Geçen gün bir kitapta rüyalarla ilgili bir bölüme rastlayınca acaba dedim.Görmezden geldiğim ayrıntılar aslında hep istediğim anlamları içeriyormuş! 

 Geçen yılın başlarında gittiğim ilk etkinlikle ilgili bir yazı yazmıştım ya,işte o etkinlikten önce gördüğüm rüya.O etkinliğe gidebilmek için önceki yaz boyunca planlar yapmıştım.Aylarca ailemi nasıl ikna ederim,acaba doğru bir iş mi yapıyorum ,ulaşım ne olacak gibi bir sürü konu için stres yapmıştım.Bir de annemin konuşmalarından dolayı yazdan beri gitmek yanlış mı olur,benim gibi biri cosplay hobisiyle uğraşabilir mi,devam etmeli miyim gibi bir sürü konuda karar vermeye çalışıyordum.

 Annem etkinliğe katılmayı pek doğru görmemişti ve sadece hevesimi alayım diye izin verdiğini söylemişti en son.Ama anneannemlere gittiğimde oradaki çoğu kişi vazgeçirmeye çalışmıştı .Hani etkinlikten önceki son gün bile gidip gidemeyeceğim belirsizdi.
 Elimden geleni yaptım,gitmeye ve bu hobiyi deneyimlemeye karar verdim.Rüyadaki o pek de umursamadığım duvar rengi çok uğraştığım şeylerin iyi sonuçlanacağı,zor bir karar vermem gerektiği ve o kararın doğru olacağı anlamlarına geliyormuş.

 Küçük de olsa bana bir şeyler kattını düşünüyorum o etkinliğin.Şu özgüven ve kaygı konusunda belki yararı olmuştur diyorum.Emin olamıyorum çünkü etkinlikten sonra gelişti bir şeyler ama belki de gitmeden de olabilecek gelişmeler.

 Bundan bir süre sonra başka konularda stres yapmaya,karamsar düşünmeye başladım ve yine bu konularla ilgili rüyalarımda ayrıntılar bulunuyormuş.Bir kaç rüyamı deftere yazmıştım ,tekrar okuyunca dikkatimi çekti.Bazılarında ölü kuşlardan bahsetmişim.Ölü kuş, karamsar olmayı,idealler veya özgürlük umutlarında hayal kırıklığını ifade ediyormuş.

 Geçen gün bir TV programındaki yarışmacı ''Sabah ezanından sonraki rüyalar gerçek olurmuş'' demişti.Ne kadar doğrudur bilemem ama gördüğüm ilginç rüyalar genelde uyanmaya en yakın gördüklerim oluyor.

 Uzun zamandır o deftere yazdığım rüyalar gibi rüya görmüyorum ya da gördüklerimi hatırlamıyorum.Bir süre rüya aleminin sabah gördüğümüz dünya gibi kendine özel bir dünyası olduğunu düşündüm.Çünkü gördüğüm bir rüyayı sonradan gördüğüm bir rüyada anı olarak hatırlayabiliyorum.Kendi haritası da var bu dünyanın.Uyanıkken gördüğümüzün yolların ,binaların biraz değiştirilmiş ve yeniden şekillenmiş hali.Bir kaç rüyada aynı haritayı görebiliyorsunuz.
 Rüyanızı kendinizde kurgulayabiliyorsunuz.Bir konu üzerinde farklı açılardan düşününce veya fazla yoğunlaşınca rüyada gördüğüm oluyordu.Özellikle sevdiğim hikaye ya da filmlerdeki karakterlerin yerine geçiyordum.
 -Şu aralar pek gördüğüm rüyaları hatırlamıyorum-

 Şu bir kaç gündür rüyalara takmıştım yine.Tekrar rüya görmek istiyorum diyip duruyordum.Zorlamaya gerek yok.Sadece birazcık hayalgücümü besleyecek kitaplar okuyup ,filmler izlesem iyi olur.Deftere yazdığım bir kaç rüyadaki kurguyu da inşAllah hikayelerimde kullanabilirim.

Hikayeler için sabırsızlanıyorum :') 

-İçinde bol bol rüya geçen bu yazıyı sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür ederim efenim,iyi rüyalaar!-

8 yorum:

 1. Umarım rüyalarını da hep güzel şeyler görürsünüz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım rüyalarımı hatırlarım diyorum sadece :')
   Teşekkür ederim yorumunuz için

   Sil
 2. Ben de çok duydum bu olayı. Aslında bayağı rüya görüyorum. Bir yerlere not alsam iyi olacak gibi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir rüya defteri ayarlayıp yazmak ve sonrasında okumak çok eğlenceli oluyor :')

   Sil
 3. Benim de yıllardır gördüğüm aynı rüyalar var. Gecenin tümünde uyumamaya gayret ediyorum... Arada ben de rüyalarımı yazıyorum ama uyanınca rüya anındaki o coşkuyu ya da gizemi yakalayamıyorum... Tabii ki benim bir de korkulu rüyalarım meşhurdur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilen birisiyle konuşmak iyi olabilir.Tüm gece sırf tekrar aynı rüyayı görmemek için uyanık kalıyorsanız önemli bir şeydir belki.
   Yazılan anılar da aynı şekilde,bir süre sonra aynı heyecanı kalmıyor ama azıcık da olsa hatırlatıyor ya o anı ,güzel olan da bu bence :')
   Korkulu rüyalar..Kabus gibi mi ?

   Sil
 4. Benim de gördüğüm birçok rüya gerçek oluyor ya da bir mesaj içeriyor.Bu nedenle başucumda bir defter var ve ben uyanınca rüyalarımı yazıyorum yıllardır.
  Bu arada Blog Keşif Etkinliğinden geliyorum. Bana da beklerim😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben pek devam ettiremedim deftere yazmayı.Deftere yazınca mesaj içerip içermediğini ve gerçekleşmesini incelemek daha rahat oluyor sanırım.
   Hoşgeldiniz! Ben de blogunuzu ziyaret ediyorum hemen..

   Sil

Tasarım: Moka