1 Temmuz 2017 Cumartesi

Yucon'da Bir Gün

Heyoo!!

Az önce eve geldim. Yucon'dan geliyoruz efenim...Yarın büyük ihtimalle modemsiz-bozuk-  evime döneceğim için aceleyle yazayım dedim bugünün nasıl geçtiğini..

 Dün kuzenlerimin son anda gitmekten vazgeçtiklerini söylediklerinde yıkılmıştım ama öhöhöhö beni kıramayacaklarını biliyorum :'D

 İlk defa kendi diktiğim,oluşturduğum hani kendim uğraştığım bir cosplay yapacağım için heyecanlıydım..Yucon etkinliğine çoğu tanıdığım kişi katılacağı için cosplayimi burada yapmanın daha iyi olacağını düşünüyordum.O kadar zaman Yucon için heyecanlanırken bi gün önceden ''yok gitmiyoruz'' demek olur mu ?

Sabah erken kalktık.Kuzenim apartmanın önünde bekliyormuş,kahvaltı edemeden hazırlanıp dışarı çıktık.Dolmuşlarla gittik işte..Etkinlik 10.00'da başlayacakken biz saat 9.30'da oradaydık.Zamanlama iyi yani..Bir süre oradaki arkadaşımla oturduktan sonra tanıdığım birisini gelirken gördüm.Yayy!!

 10 dakika sonra içeri girdik;biletleri,bileklikler aldık.Kostümü giydikten sonra-aslında birazını giymiştim,botlar peruk falan kalmıştı- makyaj odasına geçtik.
Geçmez olaydım mı desem neden bu kadar erken davranmak zorundayım mı desem bilemiyorum..Orada abartısız 2 saat bekledik..O ODADA 2 SAAT BUNALARAK GEÇİRDİM .Neden?Çünkü makyaj bilgim sıfır ve birilerine muhtaç gibi öyle bekliyorum işte..

 2 saat içinde arkadaşlarımı arayıp konuştum.Etrafı inceledim,koltuklar çok güzel...Arkadaşımla konuşurken GAYECİĞİM GELDİEEEEE!!!-Gist'teki Şieruuu diye seslenenişini unutamıyorum- Sakin kalamadım.............O beni fark etmeden atladım sarıldım.Bir de telefonla konuştuğumu unutmuşum aceleyle ''kapatmam gerek görüşürüz'' dediydim.Sonra zaten o odaya geldi.Odanın kapısından adım attığı gibi koştum sarıldım :') Orada bir kaç dakika o modda bekledik..

 Odada durmakta bunalıma girdiğimden odanın dışında gezmeye karar verdik Ciğer'imle.Kesin bulmalıyım dediğim kişileri buldum!.Ama fotoğraf çekilmeyi unuttum.......Sensee de oradaydı.
Sonra zaten onları bulmaya çalışırken bulamadım.
 Şu odalardan çıkar çıkmaz kesinlikle uğramalıyım dediğim standlara gittim..Çok iyi resimler vardı, öhöhöhöö tabi2 fangirllük yapmadım-?-

Şunlar da aldıklarımız ;


  Bir kaç arkadaşımla karşılaştım yine.Arkadaşlarla,cosplayerlarla fotoğraflar çekildik.Benimle de fotoğraf çekilmek isteyenler oldu ,ehehe :') Bir kaç kişiyle de tanıştım..


 Üst kata çıktık.Kılıç savaşı yapıyorlardı.Bir halka çizilmiş,sünger ya da köpük kılıçlarla karşılaşmalar yapılıyor.Halkadan çıkan kaybediyor.Birisi vardı,sürekli kazanıyor.İlk başta öylesine oyun falan sanıyordum ama ciddi ciddi kılıcı da vuruyorlar.Adam öyle özgüvenli duruyor ki hayran kalıyorsunuz.En son gelen kız çok asil bir şekilde sallıyor kılıcını.Öööö ,çok iyiydi şu oyun..Sonrasında o oyunu kazanan kişiyle karşılaştık ,kılıcımı inceledi biraz konuştuk,yayy!

O katta daha bu ay içinde konuşmaya başlayıp yakın hissettiğim arkadaşımla karşılaştık.Çok hızlı oldu ? İyi de oldu.Beraber gezip fotoğraflar çektik,iyi vakit geçirdik..

 Sonraaa makyajımı yapacak olan güzel insanla karşılaştımm!!Tekrar o bunalıma sokan odaya girdik ve makyajımı yaptı ♥.Sıcaktan makyaj sürekli bozulsa da...
Kuzenim eve döneceğini söyledi,gözlerimden bir iki damla yaş gelmiş olabilir.Daha yeni hallettik makyajı, ne evi ?! Aceleyle görmek istediğim kişileri gördüm..

 En son yukarı kata çıkarken Sensee'yi bulup fotoğraf çekiliip hatıra kart aldık.bi daha aşağıya inip fotoğraf çekilmeyi unuttuklarımı bulmaya çalıştım.Kuzenim arayıp ''dışarı çıkın gidiyoruz'' dedikten bir kaç dakika sonra fotoğraf çekilmeyi unuttuğum için pişman olduğum kişilerle karşılaştım.Elimde bol bol fotoğraf var şuan,çoğunda berbatım ama hey hatıra olsun ..

 Bir de şöyle bir an var ; Gaye'ye tekrar tekrar sarıldıım.Bana başarabilirsin temalı bir şeyler dedi ama birazını hatırlıyorum ,birazı karışık, birazı da ''aaa Gaye'ye sarıldım'' düşüncesinden gitmiş falan..Olsundu..

Yanii bol sarılmalı geçti günüm.Görmek istediğim neredeyse herkes vardı..Güzel bir etkinlikti ama alan küçüktü,sıcak ve bunaltıcıydı biraz..

-Fotoğrafları şuraya koyayım,yukarıda yazıların arasında olmuyordu :')-

 Bir daha etkinliklere cosplay yaparak katılır mıyım emin değilim..Hatta etkinliklere de gelir miyim hiç belli değil ancak evde kendi uğraşlarımla bir şeyler tasarlamaya,dikmeye devam edeceğim.
Neyse işte, ikinci cosplayimi yapmış bulunmaktayım ,vatana millete hayırlı olsun efenim.

İyi günleeer..

2 yorum:

  1. Yaaaa çok güzel olmuş!!!! Hala her şeyi kendin yaptığına inanamıyorum ya fazla iyi gözüküyor o.o 3. cosplayi bekleriz :):):):)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çokçok çook teşekkür ederiim..İnşallah 3. de gelecek :')

      Sil

Tasarım: Moka