19 Temmuz 2017 Çarşamba

Doyumsuzluk

  Az önce Bol Kahveli'nin son yazısını okudum.Şükretmek hakkında çok güzel yazmış.-okumak için tık-  Şimdi yazacaklarım bununla ilgili olacak biraz,içimi dökmek istiyorum.


  Bu blogu kurma sebebim hep şablonlara ,blog yazmaya heveslenmemden kaynaklıydı.Başlarken burada ilerlerken yapacaklarımla hayatımı monotonluktan kurtarmayı hedefledim.Bir yandan blogda da yazarım bahanesiyle birden fazla alana yönelmeye kendimi teşvik etmeye çalıştım.

 İtiraf ediyorum,internette gördüğüm kişilerin imkanlarına ,bize gösterdikleri yüzlerine o kadar takmıştım ki benim neden öyle imkanlarım yok diye üzülüyordum.Kendi imkanlarımı ,sahip olduklarımı unutuyordum..Burada yazarken bile bazen o internette sadece iyi şeyleri anlatan ve imrendiren kişi gibi hissediyorum.

 Aynı şeyler tekrar ediyor.Birisi kötü düşüncelerden kurtulmak için sadece hayatının iyi kısmını paylaşır diğeri imrenir ve onun gibi olmak ister.O da kötü düşüncelerinden kurtulmak için aynısını yapar..Ama üzüntü peşimizi böyle yaparak bırakmaz.

 Bol Kahveli'nin de dediği gibi unutuyoruz şükretmeyi,bizi tatmin edeni.İnsan doymaz ki.Bunu herkes biliyor ama daha fazla büyütüyoruz bu isteği..

 Elimizde değerlendirilebilecek o kadar şey varken daha fazlasını isteyerek kendimizi üzüyoruz..Daha geçen gün yeni boya alamıyorum diye üzülüyordum :') ..Ondan önce hevesle almaya çalıştığım boya dolabın kenarında şuan kullanılmayı bekliyor.İstekler bitmez.Bir şekilde öğrenmeliyiz şu basit hamleyi.
 Son zamanlarda pek hayatı sorgulamayan bir insan haline geldim.Hayatı sorguladıkça öğreniyoruz her şeyin gereksiz olduğunu..
--Bir dakika depresifleştim.Şu havadan kurtulmam gerek.--

 Şey diyecektim; hani olur da daha fazlasına sahip olamıyorsunuz,internette gördükleriniz gibi bir hayatınız yok diye üzülüyorsanız üzülmeyin :') Şimdi bu cümlem pek etkilemeyecek biliyorum ama cidden anlamsız.
Herkesin hayatında kötü şeyler oluyor.Unutmak için iyi hissettikleri şeyleri yapıyorlar..E insanız sonuçta :') Başkalarıyla kendinizi kıyaslayıp üzülmeyin.

Biliyorsunuz ,bizim sahip olup da şükretmediklerimize sahip olmayan o kadar çok insan var ki..
..

10 yorum:

 1. çok güzel bir yazı olmuş bayıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim , çok teşekkür ederim ^^

   Sil
 2. İnsan hep her konuda daha fazlasını istiyor ama elindekinin kıymetini bilip onu kendi olduğu gibi sevip değerini bilse daha mutlu olacak belki de :) Ne demişler doğru ışıkta herkes parlar fakat her durumda kendi ışığını kullanırsa insan her zaman parlar. :) Emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapımızdan kaynaklı doymuyoruz ki :')Kaybedince değerini fark ediyoruz , ya da kaybetmek üzereyken maalesef..
   Teşekkürler ^^

   Sil
 3. Çok güzel ve dibine kadar katıldığım bir yazı. Blog işlerine gireli çok olmadı. Ama girer girmez şunu idrak ettim. Benim çok ekşınlı fenkşınlı bir hayatım yok. Benim sürekli bahsedebileceğim bir olayım yok. Benim sadece düşüncelerim var arada ifade edilmek için çırpınan. Bu yüzden onlara şükrediyorum.

  Seninle karşılaştığıma sevindim Ziel. Arada buralara uğramaya çalışacağım. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın kendine özgü düşünceleri olması çok güzel ya.Mal sahip olmaktan daha değerli.
   Beğenmene sevindim ^^ Cidden çok mutlu oldum yorumunu görüncee

   Sil
 4. Bununla ilgili çok güzel bir animasyon var. Yazıyı okuyunca aklıma geldi. İnsan sahip olduğu her şey için şükretmeyi bilse hayat daha da yaşanılır olur.
  https://youtu.be/h8DMVEkqI9U

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Animasyon mu? Hemen izlemeye gidiyorum. E evet öyle ,sorun yokken sorun üretmeyi ne seviyoruz..

   Sil
 5. Ben çok yetinmeyi bilen biriyim. Ama kızım olduktan sonra herşey değişti. Ona kıyamıyorum. Herseyin en iyisini giysin, en güzelini alayım. Bizim onlardan ne eksiğimjz var diyorum. Bu cümle aslında her kötü düsncenin kilit noktası. Ve ben eskisi gibi olamadığımı yaşım ilerledikce anlıyorum. Neden bir tane evim yok, neden arabamız yok. Onların benden ne farkı var ? diye sürüp giden düşünce silsilesinin altında eziliyorum malesef. Ama olanlar icinde cok sükrediyorum. Hakkimi yemeyeyim :) eline saglk yazi güzeldi

  YanıtlaSil

Tasarım: Moka