27 Haziran 2017 Salı

Harajuku Day Buluşması

        Tekrar selamlaar!


  Hala dünün yorgunluğu var üzerimde.Yine evdeyim,yine sıkılıyorum ve yine uykum var..Havalar çok sıcak.Piştim! Boş boş oturmayayım dedim ve yine bilgisayar karşısındayım.Dün günümün nasıl geçtiğini anlatmak istiyorum..

-Öhö farkındayım, bu aralar hep böyle günlük tarzı yazıyorum.Sanırım böyle bir süre devam edeceğim çünkü böyle yazılarda daha rahat konuşabildiğimi fark ettim.-

  Dün bayramın 2.günüydü. Bu bayram pek gezmedik.İlk günden anneannemlerde durduğumuz için genelde misafirler buraya geldi.İlk günden misafir işi tamam..İkinci gün hazır kuzenim de çalışmıyorken gezelim dedim :') Biraz bencilce mi ne ? 

   Konoha'ya - Naruto animesinin temasında Kore/Japon yemekleri restorantı- gitmeyi planlıyorduk ama bayramdan kaynaklı tatil olduklarını öğrendim,yani en azından bana öyle söylendi.Arkadaşımı çağıracaktım ama ''Harajuku Day'' adı altında küçük bir buluşmaya katılacağını söyleyince gezerek gidip oraya da katılmaya karar verdik..

  Doğrusu yolun bu kadar uzun olduğunu, bu kadar uzun süreceğini hiç tahmin etmiyordum.. Saat 11-12 gibi yola çıktık.Dolmuşa bindik,oradan metroya metrodan Marmaray'a ... Ha 1 saat de -abartısız 1 saat- yürümüşüzdür.
-yandaki gif ben-

  Etrafa baka baka, eski binaları inceleyerek -bi' hediyelik eşya satan mağazaya bakarak yanlışlıkla sesli bir şekilde ''aa turist kapanı '' demiş olabilirim- ilk önce Galata Kulesi'ne vardık.Biraz daha yürüyüp -tamam, birazdan daha fazla olabilir- Gezi Parkı'na gittik.vardığımızda saat 14'e 4 dakika kalmıştı.Etrafa o kadar baktım kimseyi göremedim,yarım saate falan 3 kişi bulduk.Diğerlerinin gelmesini bekledik.

   Sonunda buluşmayı düzenleyen arkadaşımız gelince oturduk konuşmaya başladık.
Çoğu kişiyi hatta neredeyse hiç kimseyi tanıyamadım,orada tanıştık.!10 kişiydik sadece.Birilerinin gelmesini beklerken uno oynamaya başladık. Utanaraktan,bir oyun için fazl utanaraktan oynadım..WHY? Sabahtan beri haber beklediğim arkadaşım biraz geç geleceğini söyledi.
Neyse onu beklerken 1 saat geçti aradan.Bir kaç kişi daha geldi,20 kişiye yaklaştık.

  Bir arkadaşımı daha bekliyordum,onun gelmesi kesin değildi.Beni arayınca öhöhööö çok fena heyecanlandım.Sürpriz oldu ya..Ona sonunda sarılabileceğim için çok heyecanlanmıştım.Bulunduğumuz parkı bilmememe rağmen ayağa kalkıp onu bulmaya çalıştım..Telefondan nerede olduğumuzu anlatırken etrafa bakıyoruz.Bir iki dakika sonra gördüm onu..Öhö yazarken de heyecanlanıyorum ama ya :')O ara beklerken diğer arkadaşım gelmiş.Herkes tamamdı..Konuştuk..

  Kuzenimle beraber gitmiştik.Kuzenime döndüm..Aralarına karışmış,öyle konuşuyorlar.Ne çabuk kaynaşmış ya. Şu moddaydı: ''Oğlun artık masum değil anne''.Şaşırdım yani..

Neyse bi' 5-10 dakika sonra internetten bildiğim, biraz fangirllüğünü yaptığım birisi de gelince şaşırdım..Utandım yanına gitmeye...
 Eve gitmek için yolumuz uzun olduğundan fotoğraf çekildik hep beraber..Bazı fotoğrafları özellikle komik olanları çıkartıp hatıra defterimde saklamak itiyorum.En sonunda utanaraktan da olsa fangirllediğim kişiyle fotoğraf çekildik,

 Döneceğimiz zaman bir daha bir daha sarıldım arkadaşlarıma..Düşündükçe mutlu oluyorum.
Öhö o serin alandan çıkıp ,çok terletecek 1 saatlık yürüyüşü unutmuşum..

  Yolda tişörtçülerden birine girip o çok istediğim tişörtü aldım.NARUTOOO!! Evet,o gün Naruto okuduğumdan Naruto tişörtü...
Metroya binmeden önce kuzenim annemi arayıp kardeşimle kaybolduğumu ve bulamadını söyleyip şaka yaptı -şaka?-.Annem artık ''Bir yere gideceğiniz zaman kolkola girin ha, kaybolmayın'' diyor :')

  Gidişteki gibi geri döndük işte.Kuzenimin ''yeni arkadaşları'' bu haftasonu olacak Yucon etkinliğine çağırdılar onu da.Diğer kuzenlerim de katılmaya karar verdi.

  Ha Yucon demişken , ben hala malzemelerimi tamamlamadım..4 gün kaldı ama yaa..........Yetişeceğine inanıyorum..........sanırım?

  Umarım bir aksilik çıkmazsa bir sonraki yazım Yucon'dan bol fotoğraflı bir yazı olacak..
O zamana kadar kendinize iyi bakın.Tatilinizi dolu dolu geçirmeyi unutmayın.
Görüşürüüüz!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tasarım: Moka