11 Mayıs 2017 Perşembe

Sıkıldığınızda İyi Gelecek Öneriler

  Merhaba! Son zamanlarda çok yorgun ve uykusuz hissediyorum.Havalardan kaynaklı sanırım.Sıkılıyorum.Uğraşacak bir iş arıyorum ama aynı zamanda uğraşmaya üşeniyorum :')

  Benim gibi çok kişi olduğunu görüyorum.Yardımcı olmak adına hem kendime hem size sıkıldığınızda oyalanacak bir şeyler bulmak için bir liste çıkarmak istedim...Umarım yararlı olur!

İŞTE LİSTE !!

1-Yazı/Şiir/Mektup Yazmak

 Sıkıldığımda birileriyle konuşmak isterim.Yanımda konuşacak kimse yoksa bir kağıt alıp arkadaşım yanımdaymışçasına ona mektup yazarım.Bazen kimseyle konuşmak istemem, kağıda içimden geçenleri karalar,yazarım.Cidden dinlendirici ve keyifli ..


2-Sulu boya Yapmak

  Neden resim çizmek değil de sulu boya yapmak yazdım? Çünkü herkes resme ilgi duymuyor ya da çizim yeteneğini güvenmiyor olabilir.Çizim yeteneğine güvenenler de resim çizerken sinir krizlerine girebilir.Sıkıldıınız her zaman resim sizi dinlendiremez, hatta strese sokabilir.Burada amaç dinlenmek olduğundan sulu boyanın herkese göre olduğunu düşünüyorum.Rastgele boyayın kağıdı ,yeter canınız sıkılmasın,dinlenin!

3-D.I.Y

 Nasıl yapılır videoları izleyip siz de yapmaya çalışabilirsiniz.Mesela bir kalemlik..Kendiniz bir şeyler üretmek ,kullanmayı eğlenceli kılmaz mı?

4-Dans Etmek

 O zaman dans!
Dans dans dans!! Sevdiğiniz bir şarkıyı açın ve içinizden geldiği gibi dans edin.Sıkıldığımda çok iyi geliyor.Yazıya başlamadan önce sıkılıyordum yine.Şuan arkada müzik çalıyor ben dans ederken yazmaya çalışıyorum :')

5-Kitap Okumak

 Yararlı ve eğlenceli.-Öhö pek kitap okumuyorum,alışkanlık edinmeye çalışıyorum işte öhö-. Yazacak bir şey bulamadım ama siz biliyorsunuz zaten..

6-Film İzlemek

 Üzgünsem ,moralim bozuksa ya da sıkıldıysam kendimi unutmamı sağlayan şeylerden birisi de film - ya da animu :') - izlemek.Özellikle aksiyon ve komedi türlerini izlerken bir bölüm bir bölüm daha seri bitiyor..

7-Blog Keşfi

 Blog yazmak cidden eğlenceli. Takip ettiğiniz blogların yazılarını okuyabilirsiniz.Yeni bloglar keşfedip inceleyebilirsiniz.Hem size yararı olur hem  de yazar sizin orada oluşunuzdan memnun olacaktır.


Aklıma bu fikirler geldi..Yazdıklarım işinize yararsa ne mutlu bana..

Kendinize iyi bakın! Sonraki yazıda görüşmek üzereee !! 


2 yorum:

  1. Merhaba, o zaman benim bloguma da beklerm :))

    http://gezgiccift.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Tasarım: Moka