13 Mayıs 2017 Cumartesi

Kocaeli Kitap Fuarı'na Gittim!

   Heyoooo!! Bugün 9. Kocaeli Kitap Fuarı'nın ilk günü.13-21 Mayıs arasında fuar açık olacak.

Geçen yılki fuarın bitiminden itibaren bugünü bekledim.Geçen sene ilk defa kitap fuarına katıldığım için fazla durmadım ve pek kitap da almamıştım.Bu sene olabildiğince değerlendirmek istedim..

  Fuar zaten 9 gün.Sınav haftama denk gelen zamanlar var ve hafta içi de gidebilmek zor olur diye düşündüm ve bugün yani ilk gününden -tamam fazla aceleciyim- fuara katıldım.Fuardan önce kitap listesi çıkarmıştık fakat listeye bağlı kalmadık .Oraya vardığımızda oraya buraya atlayıp durdum.
.
  Iııı ,anlatmak istediğim çok şey var. En başından anlatmak istiyorum..Fuar alanına girdikten sonrayı..

  İçeri girdiğimde ilk işim Gerekli Şeyler standını aramak oldu.Aslında pek aramadım, sadece etraftaki güzelliklere -ööö kitaplaarrr ,hediyeliklerrrr- bakarken biraz oyalanmış olabilirim.Çantalarda kaldı aklım...Mükemmeller!! Neyse ,GŞ standından Hellsing mangasını aldım.Sadece bir manga alabildim çünkü bir kaç roman almayı planlıyordum.

 Az önce dedim ya oraya buraya atladım diye, bundan sonrası tam olarak öyle.GŞ standından uzaklaştıktan sonra listedeki kitapları aramaya başladık ama aynı yerde daireler , çaprazlar çiziyoruz.Kardeşimle bunalmaya başlamıştık ki aradığımız standın bayağı uzağında durduğumuzu fark ettik biraz ilerleyince. Coraline'in kitap yorumunu okumuştum, onu aldık o standtan.Sonrasında Küçük Prens ve Dönüşüm'ü aldık.

 Bir süre sonra öylesine gezmeye başladık çünkü listemizdekilerin bazılarını alacak para kalmamıştı.Sherlock Holmes kitaplarını bulunca paranın az olmasını umursamadan aldık :') -SH önemli-

 Fuar alanının sahaflar için olan bölümüne geçtik.Geçen sene sahafların önünden geçerken pek umursamamıştım sonrasında pişman olmuştum fırsatları kaçırdığım için. Tek tek sahafları gezdik.Bir sürü kitap ayracı,kartpostal ve broş -!!!- al beni diye bağrışıyorlar , kulak tıkamaya çalışmak zor...
Sahaflarda gezerken bir yandan eski çizgi romanlara bakıyorum -bir kitapçıda çizgi roman varsa ekstra zaman harcıyorum- . 

 Bi' sahaf bulduk ki - ooo - Harry Potter serisi var, yeni gibiler.Amca orada uyuyor,biz kitaplara bakıyoruz.İyice baktık etrafa :'D . Green Lantern İngilizce bi çizgi romanı nı ve bir kaç manga-Shakespeare 'in ünlü eserlerinin manga versiyonları- bulduk. Fiyatlardan biraz korkarak -neden korkuyorsun diyorsanız sanırım ilk defa sahaftan alış veriş yapacağım diye - Harry Potter Ateş Kadehi'nin fiyatını sordum. WÖÖÖÖÖ, 15 tl diyince çıldırdım. 

 Benim için önemliydi.Aldık kitabı.O ara cüzdan kurudu tabi.Bizim yol parasıyla beraber 7 tl kalmış.Green Lantern çizgi roamanını almalıyım yoksa ağlarım , harbi ağlarım orada.Saat 16.00 suları -müzik verin efenim-. Bi elimdeki paraya bakıyorum. bi Green Lentern'a .Amcaya sordum fiyatı 10 tl diyor.Çıldırıyorum. Bende yol parasıyla toplam 7 tl var..

 Aceleyle annemi aradım babamı arasam olur mu falan diye sormak için.Annem neden babanı aramadın ki dedi.Doğru ya ,neden öyle yapmadım? Babama ulaşamadım arayınca,oradan amcamı aradım .Amcam babamı aradı,babam da beni :') . Babam işten sonra bizi fuardan alacak diye kararlaştırdık ama babamın iş çıkışına 2 saat falan vardı. Ha, eve geri dönüşü hallettikten sonra elimizde kalan son parayla bakıştık.Sahaf amca bizim orada kitaba uzun süre bakmamızdan sonra ne oldu bakalım dedi, durumu anlatınca 7 tl ye almış olduk çizgi romanı..
Not: Orijinal fiyatı 20$ yani 60 tl den fazla oluyor,7 tl'ye aldım??

  Yol parasını harcarsam yolda kalırım diye stres yapmışım , kardeşim ''aa 5 tl daha varmış'' diye para çıkarmasın mı? Elimizdeki 5 Tl ile ilerledik diğer sahaflara..Uçurtma Avcısı'nı aldık

  Sırf 2 saat oyalanmak için fuar alanını bir daha gezdik.Konuşma yapan oyuncular falan vardı.Biraz izledik ,orada dinlendik.Sonra sanal gezi yapılan bir alana girdik meraktan.Çıkarken kitap hediye ettiler..Eski gazetelerin olduğu bölüme gittik.


 Çizgi roman standlarına rastladık tekrar.Oradaki abi standın önünden geçerken kitaplara bakmak bedava diye seslendi.Döndük çizgi romanlara bakıyoruz.İsterseniz okuyabilirsiniz sorun yok, almasanız da olur dedi.. Bir kaç şaka yaptı.Eğlenceliydi.Kardeşimle bana iki çizgi romancık hediye etti,teşekkür ettik.Hemen sonrasında babam aradı ve dışarı çıktık.

...

 Hala Green Lantern çizgi romanını ve Harry Potter'ı ucuza almanın şokundayım.Okumak için sabırsızlanıyorum!!

Veeee mutlu son! 
Ehehe..Okuduğunuz için teşekkür edeerim.Sonraki yazıda görüşmek üzere!

4 yorum:

  1. Okadar kitabi o fiyatlara alabilmek gercekten muhtesem kulaklarimla inanamiyorum cok sanslisin !!!!!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben hala şaşırıyorum .Başta hazırladığımız listedekine göre bayağı karla daha fazla kitap almış olduk..

      Sil

Tasarım: Moka