5 Şubat 2017 Pazar

Gist - Güzel Bir Macera

  Ayeee Ayeee!! Fuardan dönmüşken taze taze yazayım dedim.

Gist (Gaming İstanbul) aslında oyun fuarı.Katılanlar oyun severler ve cosplayerlar genelde.Ben de hep bir cosplayle bir con'a (Convention-etkinlik) katılmak istemişimdir.Geçen yazın sonundan beri arkadaşımla bugünü planlayıp bekliyorduk.

  Pek imkanım yoktu.Kostüm falan almadım ama kendi parçalarımla oluşturdum.Peruk falan tamam..İstanbul'dan taşındığımız için artık daha zor buradaki etkinliklere katılmak..Ailemi ikna etmek zor oldu.

  Bir çok engelle karşılaştım.Tamam kostüm falan çok pro olmadı ama beni yaşadığım zorluklar ulaşım kaynaklıydı.Başka bir şehirdeyseniz işler zor..

 Neyse neyse..
Olanları anlatayım..

 İstanbul Kongre Merkezi uzakta olduğu için saat 6.30-7.00 kostüm-kıyafetleri giyip yola çıktık.İlk önce dolmuş sonra metro sonra da vapura bindik.Çok uzun sürdü.Kongre merkezine vardığımızda çok uzun bir sıra vardık.Sırada tanıdık birileri var mı diye etrafı inceledim.

  Doa sempaiyi - yakın arkadaşım- bekledim.Onu beklerken etrafa bakıyordum , '' O may gut ''-saçım mavi oldum videosundaki gibi okuyun- dedim.Sıranın ucunda Mystic Messenger oyunundan V ve Luciel Choi cosplayini yapanlar vardı.sıranın diğer ucuna koşup onlarla tanıştım.Luciel cosplayini yapan yabancıymış.Cidden çok iyi cosplaylerdi.
Gittiğim her yerde onlarla karşılaştım,çok iyilerdi..

 Sırada sabırsız bir şekilde bekledim.Peruğum başımda öyle değişik bir görüntü işte.Doa sempayi ,sıraya doğru ilerlediğinde sıradan ayrılıp koşarak ona ilerledim.Sarıldık uzun bir süre ..En son herkes bize bakıyordu .-.

İçeri girdik..Planladıklarımı yapmaya çalıştım işte.Tanışmak istediğim insanlarla tanıştım.

O değil de benim, olmayan kostümümle Ciel Phantomhive olduğumu anlayanlar vardı.Gelip benimle fotoğraf çekilmek isteyenler,  Ciel!! diye yanıma gelenler,Sebastian gibi ''Yes,my lord'' diye kulağıma fısıldayan cosplayer...Harikaydı!!!


Bazılarını çok aradım ..AMAAA AMACIMA ULAŞTIM YAYYyy!!!!Çok iyi cosplayerlarla fotoğraf çekildik.Hira'yla , müthiş mükemmel Deniz Jumin Han la konuştum..Elisabeth3rd çok samimiydi-beyaz saçlı olan kedicik-Bu ara da Kuroshitsuji'deki Lizzy nin ses taklidini yaparak '' Shieru!!' diyen de oydu :')

Stalkladığım ,tanışmak istediğim kişiler ,Senseee cosplay ve diğerleriyle konuştum.Bir çok arkadaş edindim.  -eee itiraf ediyorum adları aklımda tutaadım çoğunluğun,isimleri aklımda tutamıyorum maalesef :')
-Sensee'nin en ''kawaii'' cosplayi :') sağdaki ->

 Ha bir de sanaldan olan arkadaşlarım sonradan katılmışlardı,bazılarının geleceğini bile bilmiyordum,güzel bir sürpriz oldu.

Kısıtlı zamanımız vardı.Oyunlara katılamadım.Cosplayerlarla tanıştım ve fotoğraf çekildik işte böyle saçma bir şeyler oldu..

Benim için güzel bir anı, güzel bir macera oldu .

  Fuardan sonra Galata Kulesi'ne gittik.Biraz gezdik.Sokak çalgılıcıları falan vardı.Cidden iyi iş çıkartıyorlar..! Sömestr tatilinin bitmesine 1-2 gün kala evde oturmanın telafisini 1 günle yapmış olduk.Sonuçtan,bugünden memnunum..Güzel bir anı ..
...

2 yorum:

 1. Wooooaaaa yerinde olmayı çok isterdim! Ama İstanbula sırf bi cosplay etkinliği için gitmeme izin vermezler, ayrıca şehrimin öğrenci şehri olarak anılmasına rağmen öyle bir şey olma ihtimali de sıfır. :'c

  Bence internetten satın al alma farketmez, gayet başarılı bir cosplay yapmışsın~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anneannemlere gitme bahanesiyle gitmiş oldum :') Geçen yıllarda hep kendimi başkalarının yerinde olmaqk isterken buluyordum.Şimdi hedefim onları uzaktan izleyip imrenmek değil de yaşamak,keşfetmek..Bu ara da teşekkür ederiiim^^

   Sil

Tasarım: Moka